Винайдено безпечний спосіб передачі інформації через людське тіло

0
1 453 Переглядів
Hillary-shop UA

Замість того, щоб передавати важливі дані через Wi-Fi чи Bluetooth, дослідники розробили систему , що використовує людське тіло для надійної передачі секретної інформації!

ІТ-спеціалісти та інженери придумали спосіб ретрансляції сигналу за допомогою спеціальної сенсорної панелі або сканеру для зчитування відбитків пальців через тіло на приймач сигналу, який також контактує з користувачем. Такий «натільний» передавач є безпечним варіантом аутентифікації, який не вимагає ніяких додаткових паролів.

Ось як цей процес описує один з винахідників, доктор наук, викладач Університету штату Вашингтон: «Уявімо, що ви хочете відкрити двері за допомогою електронного смарт-замка. Для цього потрібно доторкнутися до дверної ручки однією рукою, а іншою – до датчика відбитків пальців на смартфоні чи портативній сенсорній панелі. Двері відкриються, як тільки пройде процес ідентифікації, передача інформації буде відбуватися по закритій схемі, яка унеможливлює витік».

Система використовує сигнали, які вже були вироблені смартфоном чи портативною сенсорною панеллю, коли користувач проводив первинну реєстрацію.

«Що є дійсно вражаючим, так це те, що ми перші виявили, що сенсори відбитків пальців можуть бути переорієнтовані на передачу інформації через тіло» – каже один із головних авторів дослідження, доцент кафедри інформатики та техніки Університету штату Вашингтон.

Сенсорний сканер для відбитків

Дослідники стверджують, що сигнал, який генерується сканером відбитків пальців, можна використовувати для передач особистих даних чи паролів. Замість того, щоб передавати подібну інформацію “через повітря”, дана система дозволяє передати її безпосередньо до захищеного пристрою прямо через людське тіло, що є більш безпечним і надійним.

При тестуванні система працювала без збоїв на iPhone, ноутбуках Lenovo та сенсорній панелі Adafruit, яку можна використовувати на комп’ютері. Випробування успішно пройшло десять осіб різного зросту, ваги та статури. Сканер працював, коли люди випробовували його у різних позах чи русі. Швидкість передачі за допомогою тіла досягали 50 біт для тачпада та 25 біт для сенсорів на телефоні, що є дуже добрим результатом. Для довідки: у бітах вимірюється швидкість передачі великої кількості даних за секунду.

«Натільний» передавач може бути застосований у медичних пристроях, таких як датчик, що вимірює рівень глюкози, чи в інсуліновій помпі – ці пристрої вимагають безпечної передачі даних для ідентифікації пацієнта.

Зараз, коли дослідники мають більш широкий доступ до програмного забезпечення, вони прагнуть продовжувати дослідження, і в результаті отримати більш швидкі способи передачі даних за допомогою людського тіла.

Статтю підготувала Ксенія Фіфіна

За матеріалами Livescience.com

Якщо Вам сподобалася стаття, поділіться нею із друзями!

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Вкажіть важ коментар
Вкажіть ваше ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.