У пустелі Австралії працює перша у світі ферма, яка вирощує овочі, використовуючи лише сонячну енергію та морську воду!

0
1 429 Переглядів
Hillary-shop UA

Інноваційна теплиця знаходиться у південній Австралії. Вона має трохи футуристичний вигляд, але їй насправді потрібні лише сонячна енергія та морська вода, щоб виробляти понад 17 тисяч тон червоних томатів щорічно.

Це перша у світі агро система такого типу, бо вона не потребує ґрунту, палива, добрив та підземних вод. У ситуації, коли попит на питну воду та енергію стає надзвичайно високим, таке рішення може стати дуже ефективним у майбутньому.

Міжнародна команда вчених витратила понад 6 років на те, щоб завершити роботу над цим винаходом та настроїти все максимально чітко і продуктивно.

Як же це працює?

Морська вода надходить із заливу Спенсер, що знаходиться на відстані двох кілометрів від ферми. Потім спеціальна опріснююча станція, яка живиться виключно сонячною енергією, видаляє всю морську сіль та зрошує 180 тисяч томатних плантацій, які знаходяться всередині величезної теплиці.

Природні умови регіону не дозволяють вирощувати овочі традиційним способом. Унікальна теплиця оснащена спеціальним картонним матеріалом, який насичують морською водою. Це дозволяє підтримувати нормальну температуру влітку, а взимку вмикається опалення, що живиться сонячною енергією.

Будь-які традиційні пестициди не потрібні, тому що морська вода ефективно дезінфікує повітря. Крім того, рослини вирощуються у кокосовому лушпинні замість звичайного ґрунту.

Завод на сонячних батареях містить близько 23 тисяч дзеркал, які відбивають сонячне світло на ресивер, що знаходиться на висоті у 115 метрів. У сонячний день він виробляє 39 мегават електроенергії, яка живить опріснюючу станцію та овочеву теплицю.

Вирощені на цій фермі помідори, вже можна знайти у супермаркетах Австралії.

Погляд у майбутнє

Команда розробників компанії Sundrop Farm, що створили цю дивовижну теплицю, продовжують працювати над її вдосконаленням та покращенням.

На її створення і тестові випробування було витрачено близько 200 млн Доларів США, що робить таку ферму дорожчою ніж звичайна. Але за словами генерального директора Філіпа Саумвебера (Philipp Saumweber), всі витрати мають окупитися у довгостроковому періоді. Звичайні теплиці є більш витратними, тому що потребують значних затрат коштів на опалення взимку.

Компанія Sundrop планує запустити подібні енергозберігаючі теплиці у Португалії і США та ще одну в Австралії. Існують також інші компанії, що тестують подібні проекту у пустелях Омана, Катара та ОАЕ.

Технології, що використовуються у цій надсучасній теплиці, можуть стати незамінними в умовах швидкої зміни клімату та допомагатимуть людям вирощувати овочі і рослини навіть у непридатних для цього регіонах.

Статтю підготувала Альона Кочерга

За матеріалами Newscientist.com

Якщо Вам сподобалася новина, поділіться нею із друзями! Їм буде приємно:)

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Вкажіть важ коментар
Вкажіть ваше ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.