То хто ж придумав селфі?

0
2 279 Переглядів
Hillary-shop UA

Селфі фото стали надзвичайно популярними завдяки смартфонам, інтернету та соціальним мережам. Люди розповсюджують свої фото у соціальних мережах, на кшталт Facebook, тому що людське бажання милуватися собою не має меж.

Термін “selfie” навіть отримав у 2013 році номінацію “найкраще слово року”, яку вносить Oxford English Dictionary.

Історія походження автопортрету

Для того, щоб дізнатися про походження селфі, потрібно перенестись у ранній період виникнення фотографії. Тож історія надає нам два приклади першого автопортрету за допомогою фотокамери:

  1. Американськи фотограф Robert Cornelius зробив своє власне фото-дагеротип. Це одна із перших технологій фотографування, при якій знімки створювались взаємодією срібла і ртуті та більше походили на відображення у дзеркалі, ніж на фото у сучасному розумінні. Пропонуємо поглянути на це фото. фото-дагеротип
  2. У 1914 році тринадцятирічна російська княжна Анастасія Миколаївна зробила свій власний знімок, використавши найпримітивнішу домашню бокс-камеру Кодак Брауні (Kodak Brownie). Крім того, вона надіслала цей знімок своєму другові із наступною запискою: “Я зробила це фото, дивлячись на себе у дзеркало. Було дуже складно, бо мої руки тремтіли.” Це доводить, що, скоріше за все, Анастасія була першим підлітком у світі, який зробив власне селфі.

То хто ж є винахідником селфі?

На це звання є кілька претендентів. Голлівудський фотограф Lester Wisbrod стверджує, що він є першим, хто започаткував селфі зі знаменитостями ще у 1981 році.

Австралійці також претендують на започаткування власного цифрового портрету. У вересні 2001 року група місцевих молодих людей створила вебсайт і завантажила туди власні селфі-фото. Крім того, представники Австралії стверджують, що саме їхній невідомий студент вперше придумав у 2002 році назву “селфі.”

13 вересня 2002 року першим надрукував слово “селфі” невідомий відвідувач Австралійського інтернет-форуму (ABC Online), який виклав у мережу свої фото з цього заходу із підписом “selfie”.

Чи насправді робити забагато селфі – це хвороба?

селфі знаменитостей

Останнім часом медичні експерти почали прирівнювати вподобання робити селфі до розладів психічного здоров’я. Особливо вразливими є молоді люди. Так, 19-річний Danny Bowman щодня робив сотні власних знімків, прогулюючи школу, стрімко втрачаючи вагу та забуваючи про все, окрім, своєї одержимості. Врешті решт, він розчарувався, що не зміг зробити “ідеальне” на його думку селфі, та здійснив спробу самогубства. Лікарі встановили йому діагноз – психічний розлад щодо сприйняття власної особистості.

Тож у будь-якому захопленні треба знати міру. Селфі – це чудова ідея, яка може принести позитивні емоції вам і вашим друзям, але не перетворюйте це на залежність, що матиме негативні наслідки.

Крім того, якщо ви хочете зробити гарне фото, не концентруйтесь лише на собі. Нехай до вашого об’єктиву також потрапить яскрава природа, архітектура, кумедні тварини і люди, які вас оточують.

Статтю підготувала Альона Кочерга

За матеріалами About.com

Якщо Вам сподобалось, поділіться із друзями! Їм буде приємно:)

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Вкажіть важ коментар
Вкажіть ваше ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.