Скільки треба їсти чорного шоколаду, щоб подовжити життя?

шоколад подовжує життя

Якщо ви полюбляєте чорний шоколад, напевно, вже знаєте, що цей смаколик зміцнює здоров’я, а зокрема — серцево-судинну систему. Крім того, кому ж не хочеться піддатися своїй шоколадній залежності заради довголіття? Але, яка ж “денна доза” шоколадних ліків?

Вміст флаванолу

Найбільшу користь приносить шоколад із високим вмістом какао, бо у ньому присутній флаванол. Він діє як антиоксидант, вивільняючи пошкоджені вільні радикали, які зароджуються на рівні клітинного метаболізму. Він може зменшити протидію інсуліну та зробити кровоносні судини більш еластичними, знижуючи кров’яний тиск. Тому спеціалісти рекомендують вживати натуральний шоколад, на етикетці якого зазначений рівень вмісту флаванолу.

Яка порція шоколаду подовжує життя?

Або скільки шоколаду ви можете з’їсти до того, як його користь нівелюється передозуванням? Складно назвати конкретну цифру в грамах. Вчені проводити дослідження, в якому 20 тисяч добровольців брали участь протягом 8 років. За результатами з’ясувалось, що люди, які в середньому споживали 6 грамів шоколаду на день, мали на 39% меншу ймовірність серцевого нападу та інсульту. Це дуже маленька порція – приблизно половина звичайного квадратика стограмової плитки.

Цікаво, що в цьому експерименті взяли участь поціновувачі, як чорного, так і молочного шоколаду.

Як часто його треба їсти?

Користь шоколаду

Інший дослід робив акцент на тому, як часто ви їсте шоколад, а не скільки. В 2011 році провели опитування в Європі, Азії і Північній Америці та дійшли висновку, що ті, хто їдять шоколад частіше ніж двічі на тиждень, мають на 37% нижчий рівень ризику виникнення серцево-судинних захворювань, на 31% — діабету та на 29% — серцевого нападу. Це дослідження проводили науковці Кембриджського університету. Вони брали до уваги всі джерела шоколаду: солодкі батончики, снеки та навіть шоколадне молоко.

Не дуже багато і не дуже часто

Не дивлячись на весь позитивний вплив шоколаду, науковці все ж попереджають, що не варто аж занадто ним захоплюватись. Деякі ж вчені взагалі не змогли знайти різницю між людьми, які люблять солоденьке і тими, хто ні. Тож найліпший варіант – знайти баланс. Не з’їдайте більше калорій, ніж здатні спалити, і намагайтесь не надто часто заміняти здорове харчування енергетичними шоколадними батончиками. Вживайте смаколиків рівно стільки, скільки достатньо, щоб ваші рецептори насолодились смачненьким, а організм не зазнав негативного впливу!

Статтю підготувала Аліна Вяткіна

За матеріалами Verywell.com

Якщо стаття Вам сподобалась, поділіться нею із друзями!:)

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.