Чи можливо вивчити декілька іноземних мов? Легко! Поради від людини, яка вільно говорить 9 мовами

0
1 489 Переглядів
Hillary-shop UA

Англієць Метью Йолден (Matthew Youlden) вільно розмовляє дев’ятьма мовами, а також добре розуміє ще десять. На перший погляд це здається неможливим, але на прикладі Метью ми бачимо, що це не так. Тож якщо ви бажаєте вивчити другу іноземну мову, але вам це не дуже добре вдається, ознайомтесь із порадами цього чоловіка. Можливо, все не так важко, як здається!

  1. Зрозумійте, навіщо це вам

Здається, що це очевидно, але задумайтесь, чому ви так хочете освоїти ще одну іноземну мову. Якщо у вас не буде вагомої причини, вашої мотивації не вистачить на довгий час, і ви втратите інтерес до навчання. Тож визначте, чому це для вас це так важливо і прикладайте максимум зусиль для досягнення мети.

  1. Знайдіть партнера

Метью вивчив кілька мов разом зі своїм братом-близнюком. Почали вони з грецької мови ще у вісім років. В процесі навчання вони постійно підштовхували один одного. Якщо у когось виходило краще, другий намагався його догнати і перевершити. Якщо поряд є людина, яка вчиться разом з вами, ви зможете дуже добре допомагати, підтримувати і мотивувати один одного. І це не обов’язково має бути ваш родич.

  1. Розмовляйте самі з собою

Коли поряд немає людини, з якою ви можете поговорити, розмовляйте з собою. Можливо, це звучить дивно, але це також хороша практика та можливість почути, як звучить ваша мова. Після таких уроків ви станете більш упевненими у собі і своїх знаннях.

  1. Ставте перед собою необхідні цілі

Якщо ви починаєте розмовляти іноземною мовою, сам процес мовлення має бути для вас цікавим. Не ставте за мету чітко слідувати підручнику, а будьте природними, поводьтесь так, ніби ви розмовляєте рідною мовою. В подальшому ви не будете розмовляти тільки з викладачем, тож не бійтесь використовувати свої вміння. Наприклад, можна попрактикуватись, коли їдете за кордон, або просто завітати до французького або грецького ресторану і спробувати познайомитись із носіями мови. У будь-якому разі, це буде цікавий і пізнавальний досвід для вас.

  1. Навчайтесь із задоволенням

Використання іноземної мови – це творчий процес. Брати-поліглоти, про яких ми говорили раніше, вивчали грецьку мову, придумуючи і записуючи пісні. Вигадайте якийсь цікавий і веселий спосіб практикувати отримані знання: вигадуйте вірші, малюйте комікси іноземною мовою, або просто знайдіть собі цікавого співрозмовника. Якщо ви не можете знайти такий спосіб, можливо, ви не слідували пункту 4 нашої статті

Втвчайте іноземну мову у парі

  1. Поводьтесь, мов дитина

Це не означає, що треба хаотично бігати і кидатися їжею у ресторані. Спробуйте навчатися новому так, як це роблять маленькі діти. Останні дослідження розвіяли міф про те що діти можуть навчатися швидше, ніж дорослі. Вченим не вдалося знайти зв’язку між здатністю засвоювати нову інформацію і віком людини. Насправді, щоб навчатися так само швидко, треба відноситися до навчання так, як це роблять діти. Наприклад, не бентежитись і не соромитись, а грати в ігри під час навчання, і бути готовими до помилок.

Ми навчаємось, роблячи помилки. Просто для дітей помилки – це нормальна річ, а для дорослих це неприпустимо. Дорослим легше сказати, що вони чогось не знають, ніж, що вони щось погано вивчили. Показувати свою слабкість для них – табу. Діти, навпаки, не бояться суспільного засудження, тому спокійно помиляються, поки не засвоять матеріал. Визнати, що ви не можете одразу все запам’ятати, – це ключ до успіху у вивченні іноземної мови.

  1. Забудьте про зону комфорту

Коли ви припините боятися помилок, ви зможете спокійно залишити свою зону комфорту і перестанете переживати, потрапивши у складну ситуацію. Не важливо, наскільки добре ви навчалися, ви ніколи не зможете розмовляти іноземною мовою, якщо не почнете нею спілкуватися з іншими людьми: питаючи дорогу у незнайомців на вулиці, або замовляючи їжу у ресторані. Чим частіше ви це робитимете, тим більшою ставатиме ваша зона комфорту, і тим швидше ви орієнтуватиметесь у незнайомій ситуації.

  1. Навчіться слухати

Перш ніж почати розмовляти, ви маєте навчитися уважно слухати нову для вас мову. Будь-яка незнайома мова спочатку здається складною, але чим більше ви віддаєтеся навчанню, тим швидше вона стає для вас більш зрозумілою, і тим легше стає її використовувати. Ми здатні вимовити все, що завгодно, просто нам потрібно звикнути до нової вимови. Чим більше ви слухаєте незнайомі слова, тим швидше ви самі звикнете правильно промовляти іноземні слова.

  1. Спостерігайте за тим, як розмовляють інші люди

Різна вимова здійснює вплив на різні частини тіла: язик, губи або горло. Тобто, вимова – це не тільки розумова, а ще й фізична здатність. Вивчаючи мову, вам потрібно спостерігати за людьми, які добре нею володіють, а потім намагатися відтворити те, що побачили. Можливо, це звучить трохи дивно, але цей спосіб дуже допомагає. Якщо ви не можете розмовляти із носієм мови, ви можете дивитись іноземні фільми або передачі на мові оригіналу.

  1. Повністю віддайтесь навчанню

Тож ви дали собі обіцянку вивчити іноземну мову. Чудово! Але як ж організувати своє навчання і скільки часу йому приділяти? Метью рекомендує повністю у нього заглибитись. Не має значення, які ресурси та методи ви використовуєте, навчайтеся при першій же нагоді, кожного дня.

Пам’ятайте, що найкращою винагородою для тих, хто вивчає іноземну мову, є повноцінна розмова з іноземцем. Коли вас розуміють і відповідають на ваші питання, це дуже надихає і підштовхує до покращення результату.  Не думайте, що це незручно. Якщо на початку розмови ви скажете, що тільки засвоюєте нову мову, то більшість людей поставиться до вас із розумінням і буде терпляче вас слухати.

Статтю підготувала Альона Кочерга

За матеріалами Babbel.com

Сподіваємось, що стаття Вам сподобалась! Будемо вдячні, якщо Ви залишите свій відгук у коментарях:)

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Вкажіть важ коментар
Вкажіть ваше ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.