Як бізнесмену-початківцю не стати трудоголіком?

0
1 168 Переглядів
Hillary-shop UA

Коли ви починаєте свій бізнес, дуже легко підкоритися деяким поганим звичкам. Наприклад, таким: “треба братися за все, за що тільки можна”, робота 24 години на добу, 7 днів на тиждень та позбавлення будь-якого особистого життя. Тобто головною вашою проблемою може стати трудоголізм.

Звісно ж, певною мірою це нормально, але на самому початку, коли ви ще плекаєте бізнес, як малу дитину, він дійсно забирає забагато уваги. В той же час, треба розуміти, що деяких із цих звичок, як наприклад, забути навіть пообідати, коли постійно знаходишся в роботі, можна уникнути з самого початку.

Ми дамо вам кілька порад, як не стати трудоголіком, коли починаєш бізнес. Зрештою, хороші звички треба впроваджувати чим раніше, тим краще, бо позбутись потім поганих – набагато складніше.

Визначте, в якому ритмі хочете жити

Найліпший спосіб уникнути трудоголізму, коли започатковуєш справу, – з самого початку визначитись зі стилем життя, до якого прагнеш. Є люди, які працюють більше 12 годин на добу, і їм це дійсно подобається. А є люди, які терпіти не можуть постійно займатись чимось у занадто напруженому режимі.

Чи заробили би люди другого типу більше грошей, якби працювали по 12 годин на день? Можливо. Чи забажають вони працювати 12 годин на день? Навряд чи. Бувають дні, коли будь-яка людина має натхнення працювати по 12 і більше годин на день. Тож треба розуміти цю різницю: працювати понаднормово з натхненням чи працювати заради того, щоб працювати.

Додайте відпочинок у свій розклад

Суспільство диктує нам, що треба постійно знаходитись у бізнесовому ритмі, і спокуса заробити більше грошей дійсно висока. Саме тому ми бачимо на вулицях так багато людей, які буквально вихваляються своєю гіперзайнятістю. Дуже часто вони не витримують такого навантаження і опиняються на лікарняному ліжку з діагнозом “перевтома”.

Ось чому настільки важливо не просто вносити відпочинок у свій розклад, а й сумлінно виконувати цей пункт. Поясніть вашим підлеглим, що коли ви відпочиваєте, наприклад, займаючись йогою, вас не можна турбувати.  Якщо ж ви змогли закінчити роботу раніше, то змусьте себе взяти перерву і відпочити, замість того, щоб шукати собі ще якусь вкрай важливу справу.

Почніть нарешті казати людям ні

Можливо, ви переслухали багатьох успішних гуру і тренерів, і більшість із них наголошували на тому, що дуже важливо вміти відмовляти людям. Причина цьому проста: це дійсно одне із основних умінь, які допомагають не перетворитися на трудоголіка.

Як власник бізнесу, ви мусите чітко розрізняти речі, які ви можете робити, а які – ні. Так само впевнено треба навчитись розрізняти проекти, якими хочеться займатись, а якими – ні.

І наостанок…

Починаючи власну справу, дуже легко потрапити в пастку і стати трудоголіком, тому що все робиться тільки заради того, щоб швидко розвинути свій бізнес. Дуже важливо вже з самого початку виконувати хоча б деякі із запропонованих правил, аби не потрапити у коловорот, з якого потім вкрай важко вибратись.

Статтю підготувала Аліна Вяткіна

За матеріалами Huffingtonpost.com

Якщо Вам сподобалась стаття, поділіться нею із друзями! Можливо, вона буде для них корисною:)

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Вкажіть важ коментар
Вкажіть ваше ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.