В який час краще відправляти резюме?

0
1 433 Переглядів
Hillary-shop UA

Ви не лягали спати до пізньої ночі, щоб написати вражаюче резюме і супровідний лист роботодавцеві. Ви стомлені, але не залишаєте спроби примусити себе натиснути клавішу “відправити”, примовляючи “з очей геть – і з серця геть”! Правильно? Ані трохи.

Звісно, ви хочете відправити своє резюме настільки швидко, наскільки це можливо, особливо, якщо бажаєте зайняти посаду, яка приваблює багатьох. Але раніше – не завжди ліпше. Перед тим як натиснути “відправити”, продумайте свою стратегію. Розмір компанії, ресурси, можливості – це все впливає на те, як вони переглядають резюме. Так, це значно складніший шлях, ніж просто зробити і відправити. Але є інша сторона медалі: ставлячись до процесу відповідально і з чистим розумом, ви зможете зробити унікальне резюме, на яке неможливо не звернути увагу.

ЯКЩО ЦЕ МАЛЕНЬКА КОМПАНІЯ

В невеликих компаніях (500 працівників і менше) менеджер із набору персоналу, зазвичай, всю свою роботу робить самостійно. Пам’ятайте, що його робочий день такий самий, як у вас – купа листів, зустрічей і колег, які постійно чогось від вас хочуть. Тож не варто сподіватись, що в такій ситуації ви отримаєте відповідь раніше, ніж за тиждень.

Середа та вівторок, зазвичай, найпопулярніші дні для розгляду заявок від потенційних працівників, але водночас – це дні, коли приходить найбільша кількість резюме, що означає можливість дуже легко загубитись серед них. Якщо це посада, на яку претендує багато людей, ліпше почекайте до ранку п’ятниці, а вже потім надсилайте свою заявку. Більшість директорів відділу кадрів часто чекають п’ятниці, щоб переглядати резюме. Тож прокиньтесь трохи раніше, ніж зазвичай, щоб натиснути “відіслати” о 6 ранку, тоді є висока ймовірність того, що ваше ім’я опиниться в топі листів поштової скриньки роботодавця.

ДЛЯ ВЕЛИКИХ КОМПАНІЙ

У великих компаніях існує налагоджений процес прийняття нового працівника – і це зовсім інша ситуація. Частіше за все вони наймають кілька HR-менеджерів або взагалі мають у партнерах агентство кадрів. Рекрутери економлять час працівників компанії, проглядаючи резюме кандидатів та ретельно їх перевіряючи. Крім того, вони можуть використовувати спеціальні комп’ютерні програми для відбору кандидатів. Що це означає для вас? Ключовий момент в тому, щоб надіслати резюме настільки швидко, наскільки це можливо. Але не думайте, що вже запізно, якщо вакансія відкрита два тижні тому. Рекрутер завжди пропонує директору кілька партій резюме до того, як компанія вирішить розпочати етап співбесід. Говорячи зрозумілою мовою, процес найму працівників за допомогою кадрових агентств проходить значно повільніше. Вони можуть більше часу чекати на потрібного їм співробітника. Тож, можливо, прямо зараз вони чекають на такого як ви!

ПІДХОДЬТЕ ДО ПРОЦЕСУ ТВОРЧО

Деякі менеджери з набору персоналу використовують спеціальні веб сайти, які дозволяють сортувати резюме за ключовими фразами. Найліпше, що ви можете зробити, – це відправити резюме одним із перших та використати в ньому фрази, які мають значення для вашої професії. Як найліпше підібрати базові слова для резюме? Продивіться опис вакансії. Роботодавець хоче бачити, що у вас є здібності, навички та досвід, які потрібні для цієї роботи, тож використовуйте опис посади на свою користь.

Інший шлях привернути увагу менеджера до себе – написати оригінальний супровідний лист. Наприклад, “10 причин, чому я маю стати вашим менеджером із набору персоналу”. Не бійтесь використовувати подібні прийоми, якщо на горизонті майорить робота вашої мрії. Щоби ви не робили, пам’ятайте, що зміст – найголовніше. Хороший супровідний лист та резюме красномовно говоритимуть за вас у голові роботодавця цілий день або й тиждень після того,  як він його прочитає.

Статтю підготувала Аліна Вяткіна

За матеріалами Сareercontessa.com

Якщо Вам сподобалася наша стаття, поділіться нею із друзями! Їм буде приємно:)

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Вкажіть важ коментар
Вкажіть ваше ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.