9 причин залучати дітей до домашньої роботи

0
1 189 Переглядів
Hillary-shop UA

Окрім друзів, веселих ігор і розваг, ми асоціюємо дитинство із домашніми обов’язками. Більшість мам привчали своїх діточок до прибирання та іншої домашньої роботи. І виявляється, що не даремно.

Нещодавно видання Wall Street Journal опублікувало опитування, згідно з яким 82% із тисячі опитаних американців сказали, що батьки з дитинства привчали їх до хатніх обов’язків, але тільки 26% із них зараз так само роблять зі своїми дітьми. Це трапляється тому, що нам, дорослим, дуже хочеться забезпечити своєму дитяткові “справжнє” дитинство, в якому немає місця нудним обов’язкам.

Насправді, ця, на перший погляд, виснажлива робота, дуже корисна для дитини і розвиває у ній дуже потрібні життєві навички. Пропонуємо вам самим оцінити важливість долучення дітей до домашньої роботи.

  1. Тренування сили волі

Йому хочеться бігти на вулицю і кататися на велосипедах із друзями, а потрібно помити посуд і обережно його скласти. Обов’язковість – це та якість, яка допоможе у майбутньому виконувати хоча й нудну, але важливу і грошову роботу.

  1. Розвиток самостійності

Навички самообслуговування допоможуть дитині у студентські роки слідкувати за собою, живучі у гуртожитку або в орендованій квартирі.

  1. Націленість на результат

Звісно ж, мама може сама застелити ліжко, яке було заправлене неохайно, а може змусити своє чадо це зробити. Для дитини це корисніше, тому що у дорослому житті їй доведеться відповідати за якість своє роботи.

  1. Організованість

Вашому синові або донечці хочеться подивитися мультики, але треба встигнути прибрати у кімнати і зробити домашнє завдання. Поступово вони навчаться правильно розподіляти свій час.

  1. Вміння виконувати доручення

На жаль, не одразу можна стати керівником, спочатку потрібно виконувати багато доручень та вказівок і слухати критику і зауваження. Мама дуже добре до цього підготує, коли так само критикуватиме за неякісно виконану роботу.

  1. Тренування логічного мислення

Для того щоб правильно покласти брудну білизну у пральну машину або прибрати всі речі і іграшки у кімнаті, необхідно розробити логічну послідовність дій.

  1. Розуміння мети своїх дій

Дуже важко виконувати домашні обов’язки, не розуміючи мету своїх дій та не розуміючи її сенсу. Але якщо треба прибрати іграшки, тому що мають прийти гості, або помити посуд, щоб кухня сяяла чистотою, у дитини з’являється хороша мотивація.

  1. Задоволення від результату своєї роботи

З першого разу не вдасться ідеально помити чашку, але почувши мамину вдячність, у дитини з’явиться бажання прагнути до кращого результату.

  1. Системність

Домашню роботу не можна виконати один раз і назавжди. Це систематична праця, яку треба робити постійно, так само як і працювати над розвитком своє кар’єри або сімейних відносин у майбутньому.

Від автора.

Моєму синові ще немає трьох років, але він вже намагається мені у чомусь допомогти: протерти стіл губкою, витерти підлогу, скласти посуд та ін. Звісно ж, у нього ще не все виходить, але я намагаюся його похвалити і заохотити допомагати мені наступного разу. Якщо з дитинства не підтримувати такі дитячі бажання, з віком їх буде важче змусити щось робити. Тож бажаю Вам приємно проводити час зі своїм малюком, навіть якщо цей час пов’язаний із прибиранням.:)

Статтю підготувала Альона Кочерга

За матеріалами Goodhouse.com.ua

Якщо Вам сподобалась стаття, поділіться нею із друзями! Їм буде приємно:)

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Вкажіть важ коментар
Вкажіть ваше ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.