Нові сонячні електростанції являтимуть собою платформи, що плавають у морі

0
1 116 Переглядів
Hillary-shop UA

Вітряні електростанції у відкритому морі вже доволі популярні. Це не дивно, тому що люди шукають способи використовувати альтернативні джерела енергії і не використовувати при цьому обмежені земельні ресурси. Працюючи у цьому напрямку, інженери Віденського технічного університету (Vienna University of Technology) розробили проект плаваючої платформи під назвою Heliofloat, що працюватиме як сонячна електростанція у відкритому морі.

За задумом розробників Heliofloat являтиме собою рухому платформу завдовжки з футбольне поле, яке повністю вкрите сонячними батареями. Ця конструкція зможе функціонувати в автономному режимі для забезпечення енергією об’єктів середнього розміру. Окремі платформи поєднуватимуться і зможуть діяти разом, як єдина енергосистема, що переробляє сонячну енергію.

Сонячна електростанція в морі

Кожна 100-метрова конструкція спроектована так, щоб залишатись на плаву навіть у найгіршу погоду. Як і будь-яка платформа, що має плавати, її нижня частина складається з порожніх контейнерів. Відмінністю Heliofloat є те, що ці контейнери зроблені з м’якого і гнучкого матеріалу та відкриті зі сторони води. Вони утримують повітря і слугують баластом для всієї плаваючої системи. Таким чином, контейнери працюють як амортизатори у вітряну погоду. М’яка частина контейнерів також добре відбиває хвилі під час шторму.

Система сонячних батарей на воді

Завдяки використанню простих і доступних матеріалів, вся конструкція з відкритим дном дуже легка і коштує небагато. Такі ж самі платформи, в яких використовуються міцні закриті контейнери, що повністю наповнені повітрям, не будуть стійкими до сильних ударів хвиль. Крім того, щоб протистояти жорсткій поверхні води, подібна конструкція із закритим дном має бути настільки великою, що її використання у морі буде неможливим.

Наразі, дослідники визнали ідею Heliofloat багатообіцяючою і дуже перспективною. Тому була утворена спеціальна дочірня виробнича компанія, яка буде займатися розробкою і вдосконаленням цього проекту для різних галузей промисловості.

Статтю підготувала Альона Кочерга

За матеріалами Digitaltrends.com

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Вкажіть важ коментар
Вкажіть ваше ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.