6 цікавих фактів про рукостискання

0
3 807 Переглядів
Hillary-shop UA

Ймовірно, ви кожного дня потискаєте руку кільком людям, але чи знаєте ви, що насправді несе в собі цей простий жест?

Ізраїльські дослідники використали записи з багатьох прихованих камер і визначили, що більшість чоловіків нюхали свою праву руку після рукостискання, і це тривало близько 60 секунд. “Люди не помічають, що роблять деякі речі”, – говорить Ідан Фрумін, співавтор дослідження Візманського інституту. – “Навіть, коли ми показували їм фрагменти відео, вони стверджували, що це монтаж”. Чому вони нюхали свою руку? У кожного виділяються хімічні речовини зі шкіри, і ці речовини витираються при рукостисканні. Навіть якщо ви цього не помічаєте, мозок сприймає інформацію через аналіз хімікатів зі шкіри і відчуває те, що й інша людина, наприклад, радість або занепокоєння.  Насправді, нове дослідження підштовхнуло нас зробити топ фактів про рукостискання, ми обрали для вас найцікавіші.

  1. Ви тиснете руку, щоб показати, що неозброєні

Якщо звернутися до історії цього жесту, то виявляється, що воно виникло як спосіб показати іншій людині, що ви не маєте при собі зброї. Давайте пригадаємо, як потискали руки римляни у фільмі “Гладіатор”: вони не просто прикладали долоні, а мусили захопити одне одного за лікоть. Більшість істориків схильні вважати, що це було потрібно, щоб переконатися, що новий товариш по чарці чи співрозмовник не має ножа в рукаві.

  1. Слабке рукоcтискання може сповільнити кар’єрне зростання

Опитування журналу “Прикладна психологія” показало, що менеджери оцінюють потенційних працівників за тим, як вони потискають їм руку: ті, хто має помірно сильний потиск, вважаються більш успішними і бажаними працівниками, ніж ті, хто робить це невпевнено. Вони стверджують, що щільне рукостискання демонструє впевненість у собі та екстраверсійний  характер.

  1. Ви можете справити враження, просто потиснувши руку

Журнал когнітивної психології провів дослідження, яке доводить, що контакт із людиною складеться більш вдало, якщо ви першим дасте йому руку. Таким чином ви активуєте частину мозку, яка відповідає за соціальну взаємодію. Подаючи людині руку першим, ви показуєте себе з кращого боку, тим самим знижуючи ймовірність того, що співрозмовник сприйматиме ваші слова і дії негативно.

  1. Потискання лівою рукою доволі небезпечне

В деяких менш розвинених країнах Азії та Близького Сходу люди використовують ліву руку, щоб витиратись. І часто у них немає такої розкоші, як туалетний папір. Тож, якщо ви потиснете комусь руку своєю лівою рукою, або просто торкнетесь когось лівою рукою, в деяких регіонах вас цілком можуть ув’язнити – там це вважається злочином.

  1. Ідеальне рукостискання триває не довше двох секунд

Хтось потерпає від занадто довгого стикання руки, а хтось вважає вас зарозумілим та незацікавленим через те, що ви відсмикуєте руку занадто швидко. Оптимальний час, коли руки мають знаходитись в контакті, – надзвичайно суперечливе питання.  Дослідники ж говорять, що стискання рук протягом двох секунд сприймається більшістю людей, як нормальне.

  1. І до ворожки не треба ходити!

Якщо ви подаєте руку долонею догори, це свідчить про чесність та відкритість, але також і про покірливість – доведено дослідженнями британських вчених. Не обов’язково, щоб ваша долоня дивилась у стелю, але лишіть її відкритою, і це значно підвищить ваші шанси отримати роботу або буде хорошою тактикою привітання із начальством. В той же час, долоня вниз демонструє вас як відповідальну людину. А якщо ви занадто прямо тримаєте руку, це означає, що ви у чомусь сумнівається, або прямо зараз робите важливий вибір.

Статтю підготувала Аліна Вяткіна

За матеріалами Menshealth.com

Якщо Вам сподобалася стаття, поділіться нею із друзями! Їм буде приємно:)

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Вкажіть важ коментар
Вкажіть ваше ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.