Найпоширеніша брехня про гроші, яку ми постійно собі повторюємо.

Брехня про гроші

 

Якщо ви зароблятимете більше, ви зможете більше заощадити, чи не так?

На думку Патріції Вашингтон, автора книги «Реальні відповіді про гроші для жінок: Як виграти матеріальне суперництво з або без чоловіка?», все зовсім не так.

Вона пояснює, що думки про те, що ви почнете накопичувати гроші, коли ваш дохід збільшиться – це найпоширеніша брехня, яку люди собі повторюють.
Вона стверджує, що спостерігаючи за артистами, спортсменів та селебрітіс, у яких мільйони доларів «витікали, мов пісок крізь пальці», вона точно переконалась: наявність грошей не гарантує правильного їх використання.

«Як ви зараз витрачаєте 100 доларів, так витратите і 1000», говорить вона. «Скільки б грошей не з’явилось на рахунку, ви лишаєтесь тією самою людиною: з тими ж звичками, життєвими принципами і поведінкою. Справа не в тому, скільки ви заробляєте. Справа в тому, щоб бути більш дисциплінованими у ставленні до грошей, які маєш. Коли люди хочуть чогось в довгостроковій перспективі, це дає їм змогу втриматись від надмірних витрат сьогодні.”

Також вона додає, що фрази на кшталт «коли я буду заробляти більше» не вказують на конкретний час. “Коли-небудь – не календарна дата. Нам дійсно варто почати працювати заради своєї мети і бути готовим діяти, а не розмірковувати!”
Якщо ви серйозно налаштовані , готові змінити свій спосіб життя і відмовитись від деяких звичок заради своєї мети, Вашингтон радить не відкладати це до наступного року, випуску з університету, дня народження або часу, коли всі борги будуть сплачені. «Нам завжди щось заважає, ми завжди шукаємо цапа-відбувайла!»

Фінансовий радник Девід Бах, автор «Автоматичного міліонера», рекомендує використовувати стратегію «в першу чергу заплати собі». Більшість людей спочатку оплачує свої регулярні платежі, фіксовані витрат, а також деякі «хочу», тому у їх розпорядженні зостається дрібний залишок. «Це помилкова система», пише Девід. «Кожного разу, коли гроші закінчуються, здається, що їх було замало! Замість заощадження із залишків, виділіть конкретну суму, яку вам потрібно відкладати, і віднесіть її до ваших обов’язкових платежів, таких як орендна плата, харчування або гроші на проїзд. А вже те, що залишається, витрачайте на розваги та інші необов’язкові потреби».
Вашингтон пояснює, що вам не варто намагатись відкласти весь свій заробіток за один раз. Просто робіть по одному маленькому кроку в правильному напрямку. Вона також рекомендує встановити програму або мобільний додаток, який допоможе керувати власним бюджетом, і одразу почати ним користуватись.

Статтю підготувала Аліна Вяткіна

За матеріалами Businessinsider.com

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.