Японські роботи, відправлені для очищення Фукусіми-1, були знищені радіаційним опроміненням.

gettyimages-513176794

Навіть роботи не можуть пережити ядерну зиму Фукусіми.

Після п’ятирічного перебування на зруйнованій Фукусімській АЕС-1 роботи з дистанційним керуванням “померли” технічною смертю.

Вони повинні були плавати в охолоджуючих басейнах та збирати і утилізувати надзвичайно небезпечні радіоактивні уламки розплавлених уранових стрижнів. Але надвисоке радіаційне опромінення зруйнувало їхню електропроводку і зробило їх непридатними до подальшої роботи. Тіла цих п’яти роботів не знайшли, і зробити це вже неможливо.

Жахлива аварія на Фукусімі-1 була спричинена руйнівним землетрусом, і створеною ним 10-метровою цунамі. В результаті цієї трагедії 19000 людей були оголошені померлими або зниклими безвісти. І ще 160000 були вимушено переміщенні в інші регіони.

Навіть зараз, через 5 років, японська електроенергетична компанія TEPCO, яка обслуговує АЕС, не знає, що з нею робити. Офіційні представники компанії говорять, що найбільшою проблемою, яка заважає потрапити до АЕС є надзвичайно висока радіація (радіація, яку навіть роботи не витримують.) Наразі вдалося охопити лише 10 відсотків території зруйнованого реактора, а через несправність роботів цей процес може сильно сповільнитись.

Найбільшою загрозою є те, що радіація, яка виділяється у ґрунт, може врешті решт знайти шлях до Світового океану. Зараз радіація просочується у ґрунтові води, а через них частково потрапляє у Тихий океан. Тож фахівці TEPCO повинні продовжувати свої роботи по відкачуванню ґрунтових вод і недопущенню розповсюдження радіації. На жаль, здається, що на це знадобиться дуже багато часу.

Статтю підготувала Альона Кочерга

За матеріалами Businessinsider.com

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.