Японські роботи, відправлені для очищення Фукусіми-1, були знищені радіаційним опроміненням.

0
1 473 Переглядів
Hillary-shop UA

gettyimages-513176794

Навіть роботи не можуть пережити ядерну зиму Фукусіми.

Після п’ятирічного перебування на зруйнованій Фукусімській АЕС-1 роботи з дистанційним керуванням “померли” технічною смертю.

Вони повинні були плавати в охолоджуючих басейнах та збирати і утилізувати надзвичайно небезпечні радіоактивні уламки розплавлених уранових стрижнів. Але надвисоке радіаційне опромінення зруйнувало їхню електропроводку і зробило їх непридатними до подальшої роботи. Тіла цих п’яти роботів не знайшли, і зробити це вже неможливо.

Жахлива аварія на Фукусімі-1 була спричинена руйнівним землетрусом, і створеною ним 10-метровою цунамі. В результаті цієї трагедії 19000 людей були оголошені померлими або зниклими безвісти. І ще 160000 були вимушено переміщенні в інші регіони.

Навіть зараз, через 5 років, японська електроенергетична компанія TEPCO, яка обслуговує АЕС, не знає, що з нею робити. Офіційні представники компанії говорять, що найбільшою проблемою, яка заважає потрапити до АЕС є надзвичайно висока радіація (радіація, яку навіть роботи не витримують.) Наразі вдалося охопити лише 10 відсотків території зруйнованого реактора, а через несправність роботів цей процес може сильно сповільнитись.

Найбільшою загрозою є те, що радіація, яка виділяється у ґрунт, може врешті решт знайти шлях до Світового океану. Зараз радіація просочується у ґрунтові води, а через них частково потрапляє у Тихий океан. Тож фахівці TEPCO повинні продовжувати свої роботи по відкачуванню ґрунтових вод і недопущенню розповсюдження радіації. На жаль, здається, що на це знадобиться дуже багато часу.

Статтю підготувала Альона Кочерга

За матеріалами Businessinsider.com

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Вкажіть важ коментар
Вкажіть ваше ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.