Чи потрібно подружжю вести спільний бюджет?

0
1 738 Переглядів
Expensive alliance
Hillary-shop UA

Шлюб – це важлива подія для кожного з нас. Окрім нових емоцій і відчуттів, він приносить багато нових запитань. Наприклад, дуже часто виникають суперечки  з приводу сімейного бюджету. Чи потрібно поєднувати бюджети? Чи не призведе це до втрати внутрішньої незалежності і впевненості?

Чому це відбувається?

У недалекому минулому питання сімейного бюджету не викликало ніяких роздумів і непорозумінь. Було очевидним, що після одруження молоді чоловік і дружина об’єднують свої кошти, рахунки, заощадження і оформлюють спільний іпотечний кредит на десятки років.

Зараз все трохи складніше, особливо щодо пар, які одружуються після 25. Частіше за все у такому віці обидва партнера вже працюють і мають власне джерело доходу. Коли ви маєте фінансову незалежність, об’єднання бюджетів може викликати певні складнощі.

Як вирішити це питання?

Звісно ж, не існує єдиної відповіді для всіх. Кожна сімейна пара має вирішувати, що для них краще, щоб всі почували себе комфортно. Все залежить від того, наскільки партнери фінансово забезпечені, наскільки вони довіряють одне одному і наскільки співпадає їх мислення щодо витрат і заощаджень.

Якщо після одруження ви не поспішаєте до банку відкривати спільний рахунок, це зовсім не означає, що ви не довіряєте своєму партнеру. Але якщо ви це робите і даєте повний доступ до ваших рахунків, це означає абсолютну довіру.

Існують кілька способів вести сімейний бюджет.

Повне об’єднання доходів.

Ведення спільного рахунку, на який перераховуються всі кошти, і кожен з партнерів має до нього повний доступ, має багато позитивних сторін. Комунальні та інші платежі, витрати на продукти і інші речі оплачуються з однієї банківської картки. Для багатьох пар спільний бюджет є символічним, тому що вони вже не просто люди, які вирішили жити разом, вони – сім’я.

Але іноді це може викликати непорозуміння. Наприклад, коли один з подружжя заробляє набагато більше іншого, або навпаки, має великі несплачені борги.

Ділитись доходами частково.

Ще один варіант для молодого подружжя – об’єднувати доходи лише частково. Ви можете визначити ваші обов’язкові спільні витрати, такі як кредитні платежі, комунальні платежі, орендна плата і витрати на харчування, і використовувати для їх погашення спільний рахунок. Крім того, у кожного залишається власний окремий рахунок, яким ви можете розпоряджатись за власним бажанням, не питаючи чоловіка або дружину.

Для деяких пар це зручно, особливо, коли рівень доходів дуже відрізняється. Ваші спільні фінансові цілі і потреби ви все одно оплачуватимете разом, але ви також матимете певну фінансову свободу.

Тільки обов’язково треба визначити, яку саме частину доходу потрібно покласти у спільний кошик. Чи буде це певна сума коштів, чи відсоток від зароблених грошей? Прийняти таке рішення ви маєте разом, щоб ніхто не почувався ображеним.

Повністю окремі бюджети.

Для деяких людей такий варіант абсолютно неприйнятний, а для інших це може бути дуже зручно. Якщо кожен з партнерів повністю забезпечує себе фінансово і вже звик до своїх особистих рахунків і кредитних карток, відкриття нових рахунків може викликати багато незручностей.

Проблемним залишається лише питання комунальних і інших обов’язкових платежів. Але ви можете розділити їх між собою, і відповідати тільки за свою частину.

Прийміть спільне рішення.

Непорозуміння і сварки, пов’язані з фінансами, дуже часто ведуть до серйозних проблем, і навіть до розлучення. Тому дуже важливо вже на початку вашого сімейного життя розробити спільний фінансовий план і вирішити, як ви будете керувати вашими коштами у майбутньому.

Оберіть варіант, який влаштує обох, щоб у вашій сім’ї панували злагода і взаєморозуміння.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Вкажіть важ коментар
Вкажіть ваше ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.