Сенсорна шкіра роботів зможе розпізнавати предмети, яких торкається.

0
1 194 Переглядів
Hillary-shop UA

Деякі речі люди роблять автоматично, навіть не замислюючись над ними. Наприклад, дістають ключі з кишені, або беруть руками фрукти. Для рук роботів такі дії дуже складні, тому що розпізнавання різних предметів потребує спеціального програмування та додаткової потужності.

Вчений із Нан’янського Технологічного університету у Сінгапурі (Nanyang Technological University in Singapore)  Xiaodong Chen і його колеги розробили еластичні, мов справжня шкіра, сенсори, які зберігають інформацію про все, чого торкаються. Вони діють так само як тактильна пам’ять людей, яка ще довго зберігає інформацію про відчуття, отримані від дотику до різних предметів.

Вчені заявляють, що сенсори зберігають інформацію для того, щоб робот міг зрозуміти, який перед ним предмет, і правильно розрахувати силу, з якою його можна взяти. Таким чином, роботи будуть більш делікатними і не псуватимуть такі речі, як, наприклад, фрукти. Крім того, ця функція звільняє місце у головному процесорі для виконання інших завдань. Така сенсорна шкіра може зберігати цифрові спогади про відчуття приблизно протягом тижня. Вчені також планують ввести захисну активацію роботів за допомогою рукостискання.

Деякі відомі вчені вважають цей винахід недоцільним і необов’язковим, деякі підтримують його необхідність. Але з упевненістю можна сказати те, що майбутні роботи шеф-кухар псуватимуть багато полуниць, якщо не матимуть такої сенсорної шкіри.

За матеріалами www.newscientist.com

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Вкажіть важ коментар
Вкажіть ваше ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.